הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה – מהו ולמי הוא מתאים?
 
ניתוח הקטנת חזה נחשב כהליך כירורגי נפוץ מאד בשנים האחרונות, אליו פונות נשים רבות בעלות שד גדול מאד ונפול. ד"ר יוסף ברגר, מומחה בכירורגיה פלסטית אסתטית, מציע לכן ניתוח הקטנת חזה, וכל זאת לצד רמת מקצועיות גבוהה ביותר.

מהו ניתוח הקטנת חזה?

 
נשים רבות בעלות שד גדול מאד עשויות לסבול מבעיות רפואיות שונות, כמו כאבי צוואר וגב, כמו בעיות הנובעות ממשקלו העודף של השד, כמו עיוות ועקמת של עמוד השדרה ועוד. מלבד בעיות פיזיות אלו, עלולות להיווצר בעיות פסיכולוגיות, העשויות לגרום להסתגרות או להימנעות מפעילות גופנית, ובמיוחד כשמדובר בנערות צעירות. 

ניתוח הקטנת חזה, המוצע על ידי רופאים פלסטיים מומחים בתחום, כולל את הסרת השומן והעור מהשדיים, הסרה המובילה להקטנתם של שדיים אלה, עד לכדי קבלת מראה מוצק יותר ותחושה קלה יותר. בנוסף, יכול ניתוח הקטנת חזה לכלול גם את הקטנת העור הכהה שסביב הפטמה (העטרה). מדובר בהליך כירורגי יעיל במיוחד, המעניק למנותחת שדיים קטנים יותר ומעוצבים יותר, המתאימים לגופה ויוצרים מראה פרופורציונאלי יותר. 

כיצד מתבצע ניתוח הקטנת חזה?
בדומה לניתוח הגדלת חזה, גם ניתוח זה מתבצע רק לאחר שהשדיים הגיעו לשיא התפתחותם (מגיל 18 והלאה) ולא לפני כן.
אולם, ישנם מקרים, הנחשבים נדירים מאד, בהם הניתוח מתבצע לפני כן (מגיל 16). כך או כך, במסגרת של פגישת ייעוץ ראשוני, ניתן לבחון את מצבם של השדיים, ובהתאם להחליט על ההליך הכירורגי המתאים. במסגרת הניתוח מוסרות רקמות שומן ועור והפטמה מוזזת בהתאם, לצורך קבלת מראה שווה ומתאים.
במקרים בהם העור אינו רפוי ניתן להקטין את החזה במידה מתונה על ידי שאיבת השומן מתוך השד ללא צורך בחתכים כמעט על פני השד. רקמת השד העודפת שמוציאים מהשד תמיד תישלח לבדיקה, כדי לוודא שלא היה במקום גידול. בכל מקרה, ניתוח הקטנת חזה כולל גם את הרמת החזה (עיצובו והרמתו). הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ואורך בין שעתיים לשלוש שעות. בדומה לניתוחים אחרים, כמו הגדלת חזה, גם לניתוח זה עשויים להתלוות סיבוכים, אולם אלה נדירים ביותר.       


בדרך כלל, לאחר הניתוח, תישאר המנותחת לאשפוז לילה בבית החולים, ולמחרת תוסר החבישה והמטופלת תלבש חזיית ספורט מיוחדת לתמיכה בשדיים. הכאבים המלווים לניתוח זה קלים במידה מפתיעה בשל טכניקת הניתוח המתקדמת, המאפשרת לחזור לעבודה לאחר כשבוע עד עשרה ימים. לפעילות ספורט נמרצת ניתן לחזור לאחר כשישה שבועות. 
חשוב לדעת: הניתוח עלול לגרום לפגיעה ביכולת להנקה. 

אם אתן מעוניינות בניתוח של הקטנת חזה, אתן מוזמנות להגיע אל אחת ממרפאותיו של ד"ר ברגר, ולקבל את כל המידע הדרוש לכן, על מנת לבחור בצעד הטוב ביותר. ניסיונו הרב של ד"ר ברגר בתחום זה, מאפשר לו להציע טיפולים מקצועיים, המותאמים באופן אישי לכל מטופלת ומטופלת, וזאת לצד קבלת תוצאות מצוינות.     

לפני ואחרי ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA