חזה לא סימטרי

חזה לא סימטרי – הטיפולים המוצעים
חזה לא סימטרי נחשב אחת התופעות השכיחות ביותר בקרב נשים רבות. אם גם אתן סובלות מתופעה זו, ד"ר יוסף ברגר, מומחה בכירורגיה פלסטית, מזמין אתכן לבחור בהליך כירורגי מתאים, הכולל ניתוח העוזר להתמודד עם מקרים של חזה לא סימטרי.

על הבעייתיות בחזה א-סימטרי
נשים רבות סובלות מתופעה של שדיים שאינם אחידים בגודלם. אולם, בדרך כלל מדובר בתופעה שכמעט ואיננה בולטת לעין, ועל כן גם נחשבת ככזו שאיננה מציקה כל כך. ובכל זאת, ישנן נשים הסובלות ממצב של חזה לא סימטרי באופן משמעותי, העשוי להוביל בעקבותיו לבעיות רבות. אלו יכולות להיות בעיות פשוטות, כמו קושי בהתאמת חזיות או בגדים, אך עשויות להיות גם קשות יותר, החל מהשפעה על עמוד השדרה עצמו וכלה בפגיעה קשה בדימוי הגוף ובתחושת הנשיות. חזה לא סימטרי בא לידי ביטוי בהבדל בנפח השדיים או בהבדל בצורתם של השדיים. א-סימטריה יכולה לבוא לידי ביטוי גם במיקומן של הפטמות או של השד עצמו ועוד. כשמדובר במצב של א-סימטריה קיצוני, מוצע פתרון כירורגי מתאים.

על הפתרונות השונים
ניתוח שדיים שאינם סימטריים מתאים לנערות או לנשים, הסובלות משינוי משמעותי וניכר לעין הן בכל הקשור לגודל השד והן בכל הקשור לצורתו. ניתוח זה, הכולל גם הגדלת חזה, לעיתים, מתאים במקרים בהם ישנו פער משמעותי בין שד ימין לשד שמאל, פער שניתן להבחין בו כבר בגיל ההתבגרות. ניתוח זה, המתבצע תחת הרדמה כללית, נחשב ניתוח מורכב יותר, בהשוואה לניתוחי שדיים אחרים. לעיתים כולל הניתוח גם הכנסת שתלי סיליקון בגדלים שונים, על מנת להתאים את גודל השדיים זה לזה. ישנם מקרים בהם הרמת חזה תהיה חלק מתכנית הניתוח, ולעיתים תתבצע גם הזזה של מיקום הפטמה. הזזה זו מתבצעת ללא הצורך בהוצאתה של הפטמה. הפטמה נשארת מחוברת לשד, והמנתח, בעזרת טכניקה מיוחדת, ממקם אותה במיקום הרצוי.הליכים מתקדמים אלה, המאפשרים לתקן את השדיים שאינם סימטריים, נחשבים כהליך רפואי לכל דבר, וכמו ניתוחי חזה אחרים, כמו הגדלת חזה או הקטנת חזה, עשויים להוביל לסיבוכים שונים, לרבות זיהום, שטפי דם או נפיחויות. אולם, אלה נחשבים נדירים מאד. כך או כך, חשוב לבחון את מצבו של השד באופן מקצועי ומעמיק, בטרם בוחרים בהליך המתאים. מכיוון שניתוח זה דורש התאמה מדויקת למצבה של המנותחת, חשוב לוודא כי הפתרון המוצע הוא אכן הפתרון האידיאלי ביותר. יש לזכור, כי הניתוח כולל, במסגרתו, הרמת חזה או הקטנת חזה, הוא יכול לכלול גם את שינוי גודל וצורת הפטמה, הוא יכול לכלול את שינוי מיקום השד וכדומה. ועל כן, פנייה אל מנתח מומחה ובעל ניסיון היא הצעד החשוב מכל.

במרפאה של ד"ר יוסף ברגר יותאם לכן הפתרון הטוב ביותר והמתאים ביותר. אם אתן סובלות מחזה שאיננו סימטרי, אתן מוזמנות לפנות אל צוות המרפאה עוד היום, על מנת ליהנות, ובהקדם האפשרי, מההליך המקצועי והמתאים לכן.

לפני ואחרי ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים