ניתוח הצמדת אוזניים

הצמדת אוזניים
כירורגיה פלסטית הינה מומחיות רפואית. מטרתה לשפר תפקוד גופני או לטשטש עד כמה שאפשר פגם או צלקת הנובעים מתאונה או מום מלידה. המילה "פלסטיקה" מקורה יווני ופירושה: לפסל, לעצב, להעניק צורה.
הכירורגיה הפלסטית כוללת את הכירורגיה האסתטית (הקרויה בלשון עממית "כירורגיה קוסמטית") ועוסקת בשינוי תווי פנים וגוף. מטרתה העיקרית היא שיפור הצורה החיצונית, ובמקרים רבים היא גם תורמת לעליה ברמת התפקוד, ההרגשה והביטחון העצמי. ניתוח אוזניים נועד לעצב ולהצמיד לראש אוזניים גדולות או בולטות.

שיקולים בטרם הניתוח
חשוב לשתף את ד"ר ברגר בכל ציפיותיכם וחשוב עוד יותר שהמטופל/ת ו/או משפחתו ידעו שהתוצאה הסופית הרצויה הינה שיפור ולא שלמות. בטרם הניתוח יבהיר ד"ר ברגר את כל הפרטים הדרושים כדי להגיע להחלטה מתאימה.


ניתן לבצע ניתוח אוזניים מגיל 6 – 7 , כאשר האוזן הגיעה לגודלה הכמעט סופי.
כאשר מדובר בפגם חמור מומלץ לבצע את הניתוח מוקדם בכדי למנוע מתח נפשי לילד/ה ותסכולים מיותרים לפני הכניסה לבית הספר. 
לאחר הבדיקה ימסור ד"ר ברגר פרטים מיוחדים למקרה, על דרך ההרדמה, תהליך הניתוח ועל התוצאות הצפויות. כמו כן, יובהרו פרטים אודות הסיכונים הכרוכים בניתוח ובדבר עלותו.

אלפי ניתוחי אוזניים מבוצעים בהצלחה רבה מידי שנה. עם זאת, יש להיות מודע לסיכונים הכרוכים בניתוח בכלל ובניתוח אוזניים בפרט. סיבוכים שלאחר הניתוח, כגון: זיהומים ושטפי דם הינם נדירים. לעתים רחוקות האוזן שוב תבלוט. התופעה תצריך ניתוח נוסף לתיקון המצב (בד"כ ניתוח קל וקצר, אולי אפילו בהרדמה מקומית במרפאה). ניתן להקטין אפשרות לסיבוכים ע"י ציות מדויק אחר הוראותיו של ד"ר ברגר.

מאחר והניתוח אינו כורח רפואי, קופות החולים או חברות הביטוח הרפואי אינן משתתפות בהוצאות עלות הניתוח. במקרה והניתוח מבוצע כדי לתקן פגם הנובע מהתפתחות לא תקינה, עשוי הביטוח הרפואי להכיר בדרך כלל בחלקן של ההוצאות או בכללן.    
      
אופן הניתוח
מטרתו של ניתוח אוזניים היא לתקן או 'להשכיב' אוזן גדולה או בולטת במיוחד. כמובן שהיקף הניתוח תלוי בשינויים המבוקשים ובהחלטת הרופא. הניתוח יבוצע בבית החולים ונעשה בטשטוש עם הרדמה מקומית סביב אזור האוזניים או בהרדמה כללית. במקרה של הרדמה מקומית הפציינט/ית יחוש נינוחות במשך כל הניתוח. במקרה של הרדמה מלאה הפציינט/ית ישן במשך כל הניתוח.

ישנן מספר דרכים לבצע ניתוח אוזניים. השיטה השכיחה ביותר הינה לבצע חתך בצד האחורי של האוזן המאפשר גישה לסחוס של האוזן. ד"ר ברגר מעצב את האוזן ומקפל את הסחוס בעזרת תפרים, מצמיד אותה לגולגולת ולעיתים מוציא עודפי סחוס ועור.התפרים בעור נספגים. משך ניתוח כשעה ורבע.

החלמה לאחר הניתוח 
לאחר הניתוח האוזניים מכוסות בתחבושת רכה ועבה, המוסרת לאחר מספר ימים. כאבים שלאחר הניתוח והרגשת אי הנוחות ניתן להרגיע בעזרת תרופות מתאימות. בכדי לזרז את תהליך ההחלמה, מומלץ לחבוש סרט מצח אלסטי קל במשך שלושה שבועות. תשארנה צלקות מזעריות בלבד .

הסבר זה הוא מבוא בלבד לנושא של ניתוחי אוזניים. אין הוא תחליף להתייעצות עם הרופא, אלא נועד להקל את ההתייעצות שלאחר מכן. עם ההחלטה לעבור ניתוח פלסטי יש לפנות ולקבל מהרופא המנתח את כל המידע הנדרש.

ד"ר ברגר וצוות מרפאתו יעמדו לשרותכם/ן להתייעצות, הסבר, מענה לשאלות ותאום צפיות.

לפני ואחרי ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA