הקטנת חזה לגבר

תיקון גניקומסטיה
גניקומסטיה - (מקור השם מיוונית - שד אישה) היא התפתחות חריגה של בלוטות חלב גדולות בגברים.
מרבית הגברים שלוקים בבעיה זאת מסתירים אותה, וגם אחרי טיפול בבעיה, אינם נוטים לספר. כך קורה שרוב הגברים חושבים שהם היחידים עם חזה נשי ואינם  פונים לטיפול - לניתוח הקטנת חזה לגבר, שייגאל אותם ממגבלות מראה, הימנעות מהסרת חולצה בים או בבריכה או מבוכה עם בת זוג.

גלריית תמונות לפני ואחרי בתחתית העמוד

הגדלת השדיים יכולה להיות קלה, בינונית או חריגה למימדים גדולים, לא פרופורציונלים ולא אסתטיים אצל גברים, ומהווה סטייה משמעותית ממבנה בית החזה הזכרי הנורמלי ומהאידיאל הגברי .  גניקומסטיה יכולה להיות חד צדדית ודו צדדית,

אופן ביצוע הניתוח:
ביצוע הניתוח ייבחן באופן אישי, במידה והשד מורכב בעיקר מרקמה בלוטית, יוציא אותה ד"ר ברגר דרך חתך בגבול העטרה לבין העור, במקרים בהם השד מורכב משומן ניתן להסירו בעזרת שאיבת שומן בלבד. ברוב המקרים ע"מ לקבל תוצאה אסתטית וחזה חלק יש לשלב בין שתי השיטות.

במקרים בהם החזה גדול ונפול במיוחד יהיה צורך גם בהסרת עודפי עור. 
באותם מקרים בהם יהיו עודפי עור לפני הניתוח צפוי שעודפי עור הללו יראו גם לאחר הניתוח אולם לעור יש יכולת התכווצות מדהימה ולכן ברוב המקרים עודפי העור הללו ייעלמו כחצי שנה עד שנה לאחר הניתוח. במידה ועודפי העור הללו לא ייעלמו ניתן לטפל בהם לאחר שנה בניתוח קל ופשוט יחסית.


         תופעות הלוואי והסיבוכים:
בניתוח תיקון גניקומסטיה תופעות לוואי וסיבוכים הם נדירים, שכיחותם יכולה לעלות במקרים של ניתוחים מורכבים או באי ציות להנחיותיו המנתח לפני ואחרי הניתוח. 

תופעות הלוואי שעלולות להופיע הם: נפיחות, שטפי דם, כאבים והגבלת תנועה.
סיבוכים אפשריים: זיהום, דימום, פעירת שולי החתכים או חוסר סימטריה, פגיעה בתחושה בפטמות (לרוב הפיכה) ואפשרות להתפתחות נמק חלקי של הפיטמה ו/או העטרה  אשר יצריכו לעיתים רחוקות התערבות ניתוחית נוספת. 

לניתוח הקטנת חזה לגבר אין מגבלת גיל אך עם זאת יקפיד ד"ר ברגר לבדוק שאין סיבה רפואית לבעיה זאת. 
ניתוח תיקון גניקומסטיה מבוצע בבית חולים בהרדמה כללית מהלכו כשעה עד שעתיים תלוי בהיקף הניתוח ואינו מצריך אישפוז לילה.
בסיום הניתוח יחבוש ד"ר ברגר את החזה בתחבושת אלסטית ובחגורה.
למחרת הניתוח ניתן להסיר את התחבושות להתקלח וללבוש את החגורה למשך כשבועיים.

מנסיון רב השאלה הנשאלת כמעט תמיד לאחר הניתוח היא "למה חיכיתי עד עכשיו?" בעזרת הליך כירורגי קל יחסית אין צורך להתמודד יותר עם תסכול, שוני, ביישנות, התאמת בגדים רחבים מדי וכנגזרת הרמת הביטחון העצמי ושיפור משמעותי ביותר.

אם כן מה עושים? כמו תמיד התשובה נמצאת בבחירת המנתח הפלסטי המכיר את מגוון השיטות ובהתייעצות  שלפני הניתוח,
לעיתים גם בשיחה עם מנותחים ממליצים שעברו את הניתוח הנ"ל. 

לאחר שיחה יציג ד"ר ברגר את אבחנתו ואת בחירתו בשיטת הניתוח.

לפני ואחרי ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים