שאלות נפוצות ותשובות

ניתוח שאיבת שומן זרועות

מה החידוש בעצם, בניתוח שאיבת שומן בזרועות? 
שאיבה בזרועות כטיפול יחיד לזרועות עבות אינה נפוצה, בגלל חששות מעור רפוי ונפול. החידוש הוא בהצגת תוצאות טובות, בהשגת התכווצות העור ושיפור מהותי לשביעות רצון המטופלות. שביעות הרצון מושגת גם בגלל הידיעה כי החלופה הטובה ביותר היא על ידי כריתת עור וצלקת, שגם במקרה הכי טוב היא אינה רצויה בעיני רוב המועמדות לניתוח זה. 

האם מדובר בשאיבה קטנה?
כלומר, המיועדת למקרים מאוד מסוימים? - הכל לפי הצורך : משאיבה קטנה (60 סמ"ק שומן מכל זרוע לדוגמנית שזרועותיה היו עבות – יחסית) עד שאיבה של 450 סמ"ק שומן מכל זרוע. זה לא מיועד לבעלות עור מדולדל מאוד כמו בגיל מבוגר או אחרי הרזיה קיצונית.

בדרך כלל מותירה שאיבת שומן ומתיחת זרועות צלקת לא סימפטית. האם מדובר פה בניתוח כזה? או, שהעניין הוא שאיבה קטנה ללא מתיחה? – כל הרעיון הוא להימנע מצלקת של ניתוח מתיחת זרועות. הצלקת האורכית בניתוח הקלאסי אינה אסתטית. נשים רוצות לשפר את הזרועות על מנת שתוכלנה ללבוש גופיה וללא הסתרת הזרועות. במקרים מסוימים אפשר לשלב את השאיבה עם מתיחה קלה של עור הזרוע כאשר הצלקת הנותרת היא בתוך בית השחי בלבד

איך אפשר שהעור ייראה מתוח- למרות השאיבה? 
המפתח להצלחה הוא שאיבה בטכניקה מאוד קפדנית אותה מייסם ד"ר ברגר שנים רבות תוך שימוש בקנולות שאיבה דקות ושילוב של שאיבה שטחית . שאיבה שטחית גורמת לגירוד העור למטה ועקב ההצטלקות הפנימית זהו גירוי להתכווצות העור. הוצאת שומן עודף מורידה ממשקל הזרוע וזה מסיע להתכווצות העור. כמובן ששיקול הדעת והניסיון של ד"ר ברגר בבחירת המועמדת המתאימה לניתוח זה חשובים, כמו גם הגיל והתכונות האלסטיות של העור של המנותחת.

לאילו גילאים , מקרים, מתאימה הפרוצדורה הזו?
לאילו נשים לא.- הפרוצדורה מתאימה יותר לנשים צעירות (אך גם לבנות 60). עודף עור רב הוא הקובע את הלא מתאימות. נשים מבוגרות עם עור מאוד רפוי לא תשבענה רצון מהתוצאה. המפתח להצלחה הוא בחירת המועמדת המתאימה לניתוח וביצוע קפדני בטכניקה נכונה.

האם הוא מתבצע בהרדמה מלאה?
שאיבה קטנה תתבצע בהרדמה מקומית עם טשטוש קל, בכל מקרה בחדר ניתוח בבית חולים ועם מרדים. אולם , רוב הנשים שבאות לניתוח זה מבקשות גם שאיבת שומן מאזורים אחרים ועיצוב הגוף למראה טוב יותר, ואז הניתוח בהרדמה כללית.

מה תוצאות?
התוצאה מדגימה שיפור מהותי, גם אם לפעמים יש אי סדירות קלה בעור. המבחן האמיתי הוא בשינוי ההתנהגותי : אם המנותחת, שנמנעה מלחשוף את זרועותיה לפני הניתוח תלבש בגדים עם זרועות חשופות. וכאן מתגלה ההצלחה של הגישה הניתוחית. 
כמו בכל הליך כירורגי יש "לקחת בחשבון": ימי החלמה, כאבים, שטפי דם, בצקות, א-סימטריה זמנית, שמירה והימנעות מהשמנה חוזרת, הפסקת פעילות גופנית לזמן מוגבל. 

כמו בכל שאיבת שומן לאחר הניתוח יש צורך בשימוש בבגד גוף הדוק למשך 2-3 שבועות (במקרה זה שרוולים לוחצים ייעודיים למטרה זאת)
משך ההחלמה נקבע לפי היקף הניתוח והאם הזרועות הן רק חלק ממנו. במידה וזהו ניתוח של הזרועות בלבד, הניתוח יהיה ללא אשפוז, תתאפשר חזרה לפעילות רגילה לאחר ימים אחדים ותישאר רק המגבלה האסתטית של שימוש בשרוולי הלחץ. שאיבת שומן אינה פתרון לעודפי משקל אלא לעיצוב הגוף. 

האם תרגילי התעמלות למיצוק זרועות הידיים אינם מספיקים?
תרגילי התעמלות אינם מכווצים עור ואינם מסלקים ריכוזי שומן מקומיים. הם מומלצים למיצוק השרירים של הזרוע (ושל כל הגוף) וישפיעו רק על מרכיב השרירים. במיוחד חשוב לשפר את הטונוס של השרירים, ולא רק את הכוח.

האם עונת החורף נכונה יותר לפרוצדורה כזו? מדוע?
בעונת החורף קל יותר להסתיר את שטפי הדם, אם יש, ואת בגד הלחץ שיש צורך ללבוש לאחר הניתוח. 

לייזר ? גלי רדיו ?
אמצעים אלה מנסים לרתום טכניקות מתקדמות טרם הוכיחו את עצמם כעדיפים, ונותרים רק יקרים יותר . שיאבה בידי מנתח מיומן נותרה השיטה הטובה ביותר לסילוק עודפי שומן ושיפור המראה.
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA