ניתוחים לבני נוער בקיץ

ניתוחים לבני נוער
חופשת הקיץ של התלמידים בפתח, ואיתה התלבטות - האם קודם לבלות, או לשפר את המראה על ידי ניתוח פלסטי, וכמובן במה להשקיע את הכסף.

הניתוח הנפוץ ביותר לבני נוער הוא ניתוח אף, החל מגיל 15-16 לבנות ו- 16-17 לבנים (תלוי בהתפתחות ובבגרות הנפשית של כ"א). לרוב אפשר לבצע ניתוח זה בהרדמה מקומית וללא אשפוז ויוצאים עם סד פלסטי לאחר ניתוח. כעבור שבוע מוסר הסד. האף עדיין נפוח במידת מה אך כבר רואים את עיקר השיפור. תקופת ההחלמה היא כמעט ללא כאבים. מותר לצאת מהבית, אבל רבים ימנעו מכך כל עוד הסד על האף והנפיחות ניכרת.

ניתוח שני נפוץ הוא הקטנת האוזניים. ניתן לבצע ניתוח זה החל מגיל 6 שנים ולהימנע מחוות דעת "מקצועיות" של ילדים אחרים על גודל האפרכסות שמצדי הראש. עד גיל 12 בערך הניתוח יעשה בהרדמה כללית, אח"כ אפשר להסתפק בהרדמה מקומית ושתוף פעולה של הנער או הנערה. הניתוח מצוין לבנים שמתקשים להסתיר אוזניים בולטות, וגם לנערות שעסוקות בגידול השיער וסוף סוף יכולות לאסוף שיער ללא חשש.

ניתוחים פחות שכיחים הם הקטנת חזה לגבר (החל מגיל 16 ) או הקטנת חזה לנערות עם חזה גדול ומכביד, הגדלת החזה (החל מגיל 18 ) ושאיבת שומן (בד"כ מגיל 18-17 ) .

במרבית הניתוחים יש כאבים מעטים לאחר הניתוח. חשש מכאב מטריד לא מעט נערים והערות. ד"ר ברגר יכול לעזור להתגבר על חשש זה על ידי מתן הסברים מתאימים על הצפוי בבית החולים, בחדר הניתוח ולאחריו, על ידי תיאום שיחה עם מנותח/ת שעבר/ה ניתוח דומה, וכן על ידי מתן תרופות שיעזרו במניעת הכאב ובסיוע של רופא מרדים מומחה בניתוח.

תקופת חופשת הקיץ נוחה מבחינת תכנון הזמן, אך יש לזכור: רבים (ולא רק בני נוער) חושבים על מועד זה. לכן צריך לתכנן מוקדם ככל האפשר. יש הקובעים תור לניתוח חודש או חודשיים מראש. חשוב לזכור שאחרי הניתוח אסור לחשוף לשמש את האזור המנותח למשך כשלושה חודשים. אפשר לתכנן לבלות חלק מהקיץ וחלק להקדיש לשיפור ההופעה...

כמו כן יש להתאים את הפעילות הגופנית לפי סוג הניתוח. למשל לאחר ניתוח אף צריך להימנע במשך כחודש מפעילות ספורט שבה עלול האף להיפגע.


ד"ר ברגר וצוות מרפאתו יעמדו לשרותכם להתייעצות, הסבר, ותאום ציפיות.
עצות קטנות בעניין זה: האם המנתח הוא מומחה בכירורגיה פלסטית או בעל מקצוע אחר שעושה גם את זה? כמובן שהמומחה עדיף. האם הוא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית? ומותר גם לשאול שאלות ישירות על הניסיון המקצועי ולבקש לראות תמונות של מנותחים. פגישת יעוץ עם ד"ר ברגר מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית תתמקד בנושא המקצועי של הניתוח, בנימה אישית ובהתאמה מדוייקת בהתאם לנסיבות לציפיותיו של הפציינט/ית.
 

חופשה נעימה!
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA