כירורגיה אסתטית ואגינלית

נשיות היא קודם כל תחושה. לא רק חיצוניות, ולאחרונה גם דאגה למראה האזורים האינטימיים ביותר.
שאלה בטלפון: " כמה עולה קיצור שפתיים?" לפני 20 שנה היתה מבלבלת אך לא כך היום. 
דאגה ליופי והצערת אברי המין החיצוניים מקובלת היום וחלק מזכותה של אישה על גופה ועל המראה שלה.
זהו תחום של הכירורגיה הפלסטית האסתטית אשר עוסק בעיצוב של השפתיים החיצוניות והפנימיות של הפות והאזורים הסמוכים .

השפתיים הפנימיות ( הקטנות) – או labia Minora 
גדילה או התארכות יתר של השפתיים הפנימיות של הפות אל מעבר לשפתיים החיצוניות יכולה יכולה להתפתח במהלך תהליך ההתבגרות או להתרחש בעקבות לידות, ואף בהמשך ההתבגרות במהלך תהליך ההתבגרות או יכולה להיות גם מולדת.  
השפתיים יכולות להיות סימטריות או מאורכות באופן שאינו סימטרי. 
חשוב לציין כי מראה השפתיים הפנימיות אינו אחיד אצל כל הנשים וישנן אפשרויות רבות שנחשבות תקינות לחלוטין, אך לעיתים התבלטות זו יכולה לגרום לחוסר נעימות אם בשל חיכוך במהלך ביצוע פעילות גופנית, יובש בשל חשיפת יתר או התבלטות דרך בגדים צמודים. 
נשים רבות סובלות מהתופעה אך רבות אינן מודעות לעובדה כי ישנו פתרון פשוט. 
את השפתיים הפנימיות ניתן לעצב בקלות יחסית על ידי ניתוח הנקרא – לביופלסטי. 
הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, במסגרת חדר ניתוח, ללא צורך באשפוז  ואף הוא ניתן לשילוב עם ניתוחים נוספים לעיצוב הגוף או כהליך בודד.
מידת התיקון תעשה בהתייעצות שלך עם הרופא/ה תוך תיאום ציפיות. ההחלמה בד"כ קלה והתפרים נמסים.השפתיים החיצוניות (הגדולות) – או Labia Majora  
במרוצת השנים ועם שינויים מקבילים הקורים בגופנו, מראה השפתיים החיצוניות יכול להשתנות. 
היפרטורפיה – או גדילת יתר של השפתיים החיצוניות והאזור שמעל עצם החיק ( גבעת ונוס או MONS PUBIS) ) יכולים להתרחש בעקבות שינויים הורמונליים, הריונות, או עלייה במשקל. 
נשים רבות מדווחות על התבלטות יתר אשר מונעת מהן לבישת מכנסיים צמודים, בגדי ספורט או בגדי ים.  באזור זה ניתן לבצע ניתוח לשאיבת שומן. 
ההליך מבצע בחדר הניתוח, תחת הרדמה כללית וניתן לשלבו כחלק מניתוח לעיצוב פלג גוף תחתון, יחד עם מתיחת בטן, מתיחת ירכיים או שאיבת שומן באזורים אחרים. 
לעיתים ובעיקר לאחר ירידה משמעותית במשקל,  בין אם בעקבות ניתוח להורדת משקל או  שינוי אורחות החיים יכולה להתרחש התופעה ההפוכה, כלומר התרוקנות של השפתיים החיצוניות והתדלדלות של הרקמות. תופעה זו מתרחשת במידת מידה באופן טבעי עם תהליך ההתבגרות. נשים רבות ידווחו על הפרעה אסתטית  , כמו גם על פגיעה בדימוי הגוף ובאיכות חיי המין.  במקרים כאלו ניתן לבצע מילוי על ידי הזרקת שומן עצמי או חומצה היאלורונית.
באזור זה הזרקת שומן מוצלחת במיוחד בהיותה השתלה של תאי שומן חיים שנקלטים ונשארים לתמיד. ההליך מתבצע בחדר הניתוח, תחת הרדמה כללית כאשר נשאב שומן באזורים בהם הוא מצוי בעודף ( בטן, מותניים, פנים הברך) ונזריק אל האזורים החסרים. גם ניתוח זה ניתן לשלב יחד עם ניתוחים אחרים לעיצוב הגוף כגון מתיחת בטן. 

לסיכום, הכירורגיה האסתטית של השפתיים ואזור הפות תופסת לעצמה מקום גדל והולך בשיח המקצועי והנשי , תוך שהיא משלבת ניתוחים פונקציונליים ואסתטיים לשיפור איכות החיים והדימוי העצמי. 
הייעוץ והניתוח מבוצע על ידי רופאה מומחית בכירורגיה פלסטית ואסתטית שמטפלת בתחום זה, מה שבוודאי יקל על נשים ששוקלות טיפול זה .

לקביעת ייעוץ אצל ד"ר ברגר 


נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA