ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן
בטן בעלת עור עודף רפוי הוא מראה בלתי אסתטי לחלוטין. ירידות דרסטיות, עליות וטלטלות במשקל גורמות להיווצרות עור עודף. כמו גם אצל נשים הריונות בכלל ולאחר לידות בניתוח קיסרי בפרט הבטן הופכת להיות רופסת ומידלדלת.
 
ניתוח מתיחת בטן צובר תאוצה בקרב נשים וגברים שסבלו בעבר מעודף משקל, עברו ניתוח לקיצור קיבה (שרוול או אחר) והסירו משקל רב מגופם. כיום, אנו יודעים לבצע ניתוחים לעיצוב הגוף – בטן, ירכיים, זרועות, פנים, שדיים, צוואר, להסיר את עודפי העור ולעצב את הגוף. מתיחת הבטן היא גולת הכותרת של טיפול זה, אשר נעשה ברמת בטיחות גבוהה ומיעוט סיכונים.
 
אחרי כל הדיאטות והביקורים בחדר כושר שלא הביאו למראה מתוח ומוצק יותר... 
 
על מנת להשיג מראה מתוח, מוצק והדוק יותר יש לטפל בשלושה מרכיבים עיקריים בעת ובעונה אחת:
1. השרירים באזור הבטן
2. העור
3. שכבות שומן אם ישנן 
 
כיום ניתן לשלב בניתוח מתיחת בטן גם שאיבת שומן. ניתוח מתיחת בטן נועד להסיר עודפי עור מיותרים ולצמצם היקפים. שרירי הבטן מהודקים כך שקו המותן מודגש מחדש והבטן נאספת פנימה. ניתוח מתיחת בטן צובר תאוצה בקרב נשים וגברים שסבלו בעבר מעודף משקל, עברו ניתוח לקיצור קיבה/שרוול והסירו משקל רב מגופם.
 

 
הליך הטיפול:
 
בתהליך ניתוח מתיחת בטן מסולקים עודפי עור שבין הטבור לשיער הערווה וכן בצדדים בין עצמות האגן. ניתוח זה מותיר צלקת לרוחב הבטן התחתונה, ד"ר ברגר דואג באדיקות שהצלקת תהיה מתחת לקו הביקיני כך שהמראה האסתטי לאחר הניתוח יהיה מושלם. הצלקות עלולות להתרחב מעט בגלל המתיחה אך עם הזמן הן תתבהרנה, חשוב מאוד לא לחשוף את הצלקת לשמש לריפוי תקין ותוצאה אסתטית.
 
סיכונים / תופעות לוואי:
 
מתיחת בטן הוא ניתוח נפוץ במיוחד אולם כבכל הליך כירורגי טמונים בו גם סיכונים ולכן במהלך הייעוץ יבהיר ד"ר ברגר גם את הסיכונים הכרוכים בכך כגון: איסור מוחלט בעישון לפני ואחרי הניתוח, פעילות גופנית לאחר הניתוח והפסקת תרופות מסוגים שונים (הורמונים למשל) לפני הניתוח באם יש צורך בכך.
 
בין השאר עלולה מתיחת בטן לגרום לנפיחות (זמנית אומנם) באזור המנותח, דימומים מקומיים, סרומה (הצטברות נוזלים) תופעה שכיחה ביותר שיש לנקז בעזרת נקז, אובדן תחושה זמני באזור המנותח וסיבוך נדיר במיוחד באנשים בריאים ושאינם מעשנים - נמק עור, שעלול לקרות בעיקר אצל מעשנים.  
 
מרכיב מרכזי בהצלחת הניתוח הן ציפיות ריאליות ובחירת מנתח מיומן ביותר ולכן פגישת הייעוץ עם ד"ר ברגר לפני הניתוח חשובה ביותר, במהלך פגישת הייעוץ ייבחן ד"ר ברגר את המצב הבריאותי של המטופל/ת וכמו כן יינתנו וייבחנו האפשרויות המתאימות ביותר עבורו/ה.  לפעמים ניתן להסתפק במתיחת בטן חלקית ולא מלאה ותבחן האפשרות האם יש לשלב שאיבת שומן בניתוח. תיאום ציפיות בירור המצב הבריאותי של המנותח/ת המיועד/ת והחלטה משותפת של מורכבות הניתוח הן חלק בלתי נפרד וחשוב ביותר בתהליך עצמו.
 
לאחר הניתוח:
 
לקראת סיום הניתוח יחדיר ד"ר ברגר נקזים שמחוברים למכלים קטנים עשויי סיליקון שאותם יצטרך המנותח/ת לרוקן לאחר שרשם את הכמות שהצטברה בד"כ למשך יום אחד עד חמישה ימים בהתאם לניקוז, הוצאתם ע"י משיכה קלה אינה כרוכה בכאב. לאחר הניתוח יש ללבוש חגורת בטן אלסטית רחבה למשך כשבועיים המשמשת בד"כ להקלה על כאבי הגב, לעזור בתמיכת דופן הבטן ולהפעיל מעט לחץ שיקטין את הצטברות הנוזלים (סרומה) בדופן הבטן.
 
משך החלמה:
 
ההחלמה מניתוח מתיחת בטן אורכת בין שבועיים לשלושה שבועות, מומלץ ביותר לרדת מהמיטה כמה שיותר מהר ואסור לשאת משאות כבדים למשך חודשיים. בימים הראשונים קשה להתיישר, תופעה זו נובעת מהידוק וחיזוק שרירי הבטן. ההרגשה זמנית בלבד. התפרים נמסים כמעט כולם ויש צורך להגיע לביקורת לפי צורך ודרישת ד"ר ברגר.
כמו כן ניתן להקל על הכאבים בשני אופנים: האחד משככי כאבים באופן תדיר כל כמה שעות והשני ע"י החדרת צינורית הזליפה חומר הרדמה לדופן הבטן במשך שלושה ימים.

 

זה אולי הניתוח המדהים ביותר  בכירורגייה פלסטית אסתטית. הוא משפר תפקוד, אפשרויות לבוש ובגד ים, יכולות של פעילות גוף וכמובן שיפור בדימוי העצמי.
 
בהצלחה !

ניתוח מתיחת בטן – ליהנות מפתרונות אסתטיים מתקדמים
ניתוח מתיחת בטן – ליהנות מפתרונות אסתטיים מתקדמים
בטן בעלת עור עודף רפוי הוא מראה בלתי אסתטי לחלוטין. ירידות דרסטיות, עליות וטלטלות במשקל גורמות להיווצרות עור עודף.

קרא עוד