צלקת בניתוח פלסטי

את רואה את חברתך שעברה ניתוח בפנים, מחפשת ולא מוצאת צלקת! קרה לך?
זה לא שהמנתח פלסטי יכול לנתח בלי צלקת, בכל ניתוח יש צלקת. החכמה היא למקם אותה ולבצע את התפירה כך שהצלקת תהיה מוסתרת, במקום שמתרפא יפה ושטכניקת התפירה לא תותיר סימנים מיותרים.

צלקת עם פסים רוחביים מהתפרים ("רוכסן") היא מיותרת ברוב הניתוחים. ניתן לתפור את רוב הפצעים עם תפר פנימי נסתר שאף חוסך את הצורך בהוצאת תפרים רבים, כך מצמצמים את אי הנעימות הקלה שבהוצאת התפרים. שימוש בתפרים פנימיים נמסים מקטין את המתח בעור ועוזר לריפוי טוב יותר.

אחרי תקופת ההחלמה הראשונית אפשר עוד להיעזר בתכשירים שמסייעים להאיץ את התפוגגות האדמומיות ולהשיג צלקת שטוחה (פלסטרים, יריעות או ג'ל סיליקון) כמו כן יש להימנע מחשיפת הצלקת לשמש בכלל ובתקופת ההחלמה בפרט.

ניתוח עפעפיים הוא דוגמא לניתוח שבו בחירת מיקום החתך, בקפל של העין ובחלק הצידי בכיוון קמטי החיוך, היא מרכיב מאוד מרכזי בהחלמה מהירה, הצלקת כמעט תעלם תוך שבועות עד חודשים בודדים.

במתיחת פנים תמיד נדרשת צלקת לפני האוזן, אך לא תמיד היא נראית , בין השאר בגלל האפשרות להכניס אותה בחלקה לתוך תעלת השמע של האוזן ובחלקה לקפלים טבעיים. בניתוח הרמת מצח ניתן לכוון את החתך באלכסון כך שתתאפשר צמיחת שיער לתוך הצלקת ואף מתחתיה, כך שהצלקת תהיה ברובה בתוך שיער הראש.

בניתוחי חזה עבר הזמן שיש צורך בצלקת ארוכה בקפל תחת השד. צלקת ממרכז החזה עד בית השחי בהרמת חזה או הקטנת חזה היא מיותרת כבר 20 שנים. ניתן לבצע את כל ניתוחי החזה כך שהצלקת תוסתר ע"י כל חזיית ביקיני. הצלקת בהגדלת חזה בקפל תת-שדי ואורכה 8-5 ס"מ, תלוי בגודל שתל.

בהרמה או הקטנה תהיה צלקת בגבול עטרת הפטמה ומהעטרה מטה עד לקפל. בחלק מהניתוחים, כשהשד מאוד גדול ומאוד נפול, נצטרך גם צלקת קצרה בקפל תת-שדי.

במתיחת בטן הצלקת אמנם ארוכה אך מוסתרת בקו הביקיני. כל צלקת עוברת תהליך הבשלה שנמשך שנה עד שנתיים. במהלך תקופה זאת האדמומיות פוחתת עד חולפת, הצלקת משתטחת ומתעדנת.

עם זאת תהליך זה מושפע מתכונות הריפוי האישיות, חלק קטן מהאנשים נוטים לפתח צלקות מעובות ואדומות. מי שיש לה נטייה כזאת נדרשת להביא את זה לידיעת המנתח, התייחסות למידע זה תעזור למזער את הבעיה.

בסופו של דבר הצלחת הניתוח תלויה במראה הכולל ובתוצאת הניתוח לעיצוב הפנים, חזה או גוף ולא רק בצלקת העדינה שתוותר. נעשה את המרב בתכנון הניתוח, במהלכו ואחריו למזער את הצלקות ולאפשר לך חזרה מהירה לפעילות וחיים מלאים עם הנאה מרבית מתוצאת הניתוח.

כמו כן ניתן לשלב ניתוחים על מנת למזער את תקופת ההחלמה ולטפל במספר בעיות אסתטיות בהליך אחד.
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA